DUK
PERKRAUSTYMAS. DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
Šiame skyriuje rasite visus arba beveik visus atsakymus į Jums rūpimus klausimus, susijusius su perkraustymu.
Statistika
Istorija skaičiais
Turite klausimų ?
Mes turime atsakymus
Kaip pasirinkti perkraustymo įmonę:
Įsitikinkite, kad perkraustymo kompanija dirba legaliai, t.y. yra nustatyta tvarka įregistruota ir turi teisę vykdyti šią veiklą;
Įsitikinkite, kad kompanijos darbuotojai (pakuotojai, krovėjai) yra legaliai įdarbinti pagal darbo sutartį;
Įsitikinkite, kad perkraustymo kompanija turi gerą reputaciją ir jos finansinė padėtis yra stabili. Šią informaciją nesunkiai galima rasti internetinėje erdvėje;
Paprašykite patarimų ir rekomendacijų iš artimųjų, draugų ir pažįstamų, kurie turėjo reikalų su perkraustymo kompanijomis;
Žinokite, kad itin žemos paslaugų kainos yra pirmas požymis, kad perkraustymo kompanija naudoja nelegalią darbo jėgą;
Pareikalaukite iš perkraustymo kompanijos savo pasiūlyme smulkiai ir aiškiai nurodyti kokios paslaugos yra įtrauktos į bendrą kainą, paklauskite kokiu būdu bus pakuojami ir gabenami jūsų daiktai, kiek laiko truks perkraustymo procesas.
Kaip ruoštis tarptautiniam perkraustymui
1,5-2 mėnesiai iki perkraustymo pradžios:
Susisiekite su Perkraustymo ekspertais dėl perkraustymo kainos pasiūlymo.
Kad kainos pasiūlymas būtų maksimaliai tikslus yra reikalingas detalus perkraustomų daiktų sąrašas. Reikia pateikti stambesnių daiktų sąrašą, kurie negali būti pakuojami į dėžes (baldai, šaldytuvas, skalbyklė ir panašiai) bei nurodyti kiek gali būti perkraustymo dėžių su smulkesniais daiktais. Jeigu neturite galimybės ar patirties tai atlikti patys, Perkraustymo ekspertai gali pasiūlyti nemokamą daiktų apžiūrą jūsų namuose ar biure.
Įtraukite visus daiktus į sąrašą. Papildomų daiktų atsiradimas perkraustymo procese padidins bendrą paslaugų kainą.
Paprašykite pateikti kainos pasiūlymą visų daiktų pakavimui ir daliniam pakavimui. Tai padės jums apsispręsti ar pakuosite patys, ar pasinaudosite patyrusių pakuotojų paslaugomis. Perkraustymo ekspertai yra visada pasiruošę aptarti su jumis šį klausimą.
Tuo atveju, jeigu už perkraustymo paslaugas moka jūsų darbdavys pasidomėkite kokios perkraustymų paslaugos yra jo apmokamos, o kokios ne.
1-1,5 mėnesio iki perkraustymo pradžios:
Informuokite gimines, draugus ir įmones (bankas, lizingo bendrovė ir t.t.), kitus subjektus, kurie turėtų žinoti apie jūsų persikraustymą. Pateikite prašymus dėl įvairių paslaugų nutraukimo (elektros energijos ir šilumos tiekėjams, šiukšlių vežėjams ir patalpų valytojams, telefoninio ryšio, kabelinės televizijos ir interneto tiekėjams, saugos kompanijai ir t.t.).
Pradėkite naudoti turimas konservuotų ir užšaldytų produktų atsargas bei kitas namuose laikomas medžiagas, kurių negabensite į naują vietą.
2-3 savaitės iki perkraustymo pradžios:
Informuokite kraustytojus apie daiktus, kuriuos norite gabenti papildomai arba kuriuos norite palikti. Taip pat praneškite kraustytojams apie daiktų pristatymo adresą ir apie tai kaip su jumis galima bus susisiekti naujoje vietoje (adresas, telefono numeris). Informuokite kraustytojus, jeigu dalį daiktų norėsite gabenti kitu adresu. Jeigu užsakėte automobilio gabenimo paslaugą, pasiruoškite jį nuvairuoti į sutartą pakrovimo vietą, o paskui pasiimti iš sutartos pristatymo vietos
Kelionė su šeima
Sudarykite šeimos kelionės planą. Užsakykite kambarius viešbutyje ir lėktuvo bilietus. Jeigu keliausite su savo automobiliu, paruoškite jį kelionei (patikrinkite padangas, stabdžius, langų valytuvus, skysčius, diržus, akumuliatorių ir t.t.).
Pašalinkite degalus bei tepalus iš motorinių žoliapjovių ir kitų mechanizmų. Utilizuokite atidarytas ir iki galo nepanaudotas talpas su tepalais, dažais, skiedikliais ir kitais degiais skysčiais, kurie gabenimo metu gali ištekėti.
Suderinkite dieną kada turi būti nutrauktas komunalinių ir kitų paslaugų tiekimas.
1-2 savaitės iki perkraustymo pradžios:
Gyvūnai ir augalai
Nuspręskite ar gabensite naminius augalus. Perkraustymo ekspertai perspėja, kad naminiai augalai ilgos kelionės metu gali žūti dėl vandens trūkumo ir temperatūros pasikeitimo. Rekomenduojama naminius augalus palikti giminėms ar draugams. Savo gyvūnus nuvežkite pas veterinarijos gydytoją, įsitikinkite, kad jie yra paskiepyti nuo pasiutligės ir yra tai patvirtinantys dokumentai.
Kita
Pasiimkite jūsų daiktus iš valyklų ir remonto dirbtuvių (drabužiai, kailiniai, avalynė, laikrodžiai ir t.t.). Grąžinkite knygas į biblioteką ir kitus daiktus, kuriuos pasiskolinote iš giminių, draugų ar kaimynų.
1 diena iki perkraustymo pradžios:
Patikrinkite visas rakinamas patalpas namuose ir įsitikinkite ar dar yra ten yra daiktų, kuriuos gabensite;
Įsitikinkite ar visi mechaniniai ir elektriniai prietaisai yra tinkamai paruošti gabenimui;
Išjunkite elektronikos prietaisus iš elektros tinklo.
Perkraustymo pradžios diena:
Kartu su kraustytojų komandos vadovu apžvelkite perkraustomų daiktų sąrašą, kurį buvote pateikę. Jeigu yra pasikeitimų gabenamų daiktų sąraše, susitarkite dėl naujos paslaugų kainos. Patikrinkite ar teisingai užpildyti transportavimo, muitinės ir draudimo dokumentai, juos pasirašykite. Kraustytojų komandos vadovas turi paruošti pakavimo sąrašą ir įteikti jums vieną egzempliorių. Pasirašykite visus pakavimo sąrašo egzempliorius (paprastai yra paruošiami trys egzemplioriai). Patikrinkite ar dokumentuose yra teisingai nurodyta deklaruota gabenamų daiktų vertė. Patikrinkite ar transportavimo dokumentuose yra teisingai nurodytas daiktų pristatymo adresas, jūsų kontaktai.
Jeigu naudojatės pakuotojų paslaugomis, paprašykite, kad jie ypač kruopščiai ir atsakingai supakuotų brangius ir trapius daiktus. Sužymėkite daiktus, kurie neturi būti pakuojami ir gabenami.
Jeigu daiktus pakuojate patys, užtikrinkite, kad viskas būtų paruošta ir tinkamai supakuota gabenimui kai atvyks kraustytojų komanda. Daiktų parengimą gabenimui turi patikrinti ir kraustytojų komandos vadovas.
Stebėkite daiktų pakrovimą ir įsitikinkite ar viskas yra pakrauta.
Prieš išvykdami įsitikinkite:
- Ar išjungtas vandens tiekimas?
- Ar išjungtas šildymo katilas?
- Ar išjungta kondicionavimo sistema?
- Ar išjungti visi šviesos jungikliai?
- Ar uždaryti visi langai?
- Ar perduoti visų patalpų raktai?
- Ar ko nors nepamiršote?
Pristatymo diena:
Būkite pasiekiami pristatymo dieną. Jeigu daiktų pristatymo procese dalyvauti negalite, paskirkite tam kitą atsakingą asmenį.
Pristatymo dieną kraustytojai turi informuoti jus iš anksto apie daiktų atvykimo laiką. Priimdami daiktus patikrinkite ar viskas atvyko.
Jeigu yra pažeistų pakuočių ir kitų daiktų, pažymėkite apie tai kraustytojo pakavimo sąrašo egzemplioriuje. Raštiškai praneškite kraustytojui apie prarastus ir sugadintus daiktus.
Kraustytojai privalo pastatyti daiktus į jų vietas, sumontuoti dalinai išardytus baldus, išpakuoti smulkius daiktus, išvežti tą pačią dieną panaudotas pakavimo medžiagas, jeigu nebuvo sutarta kitaip. Kraustytojai neatlieka darbų, kuriuos turi atlikti elektrikas, stalius, santechnikas ar baldininkas.
Iš anksto paruoškite baldų išdėstymo planą naujoje vietoje. Pasirašykite transportavimo dokumentus ir padėkite juos į saugią vietą. Po pristatymo rekomenduojama 24 valandas nejunkti televizorių ir kitų elektroninių prietaisų į elektros tinklą. Tiek laiko jie turi pabūti kambario temperatūroje kad būtų išvengta gedimų.
Kaip atrinkti daiktus perkraustymui
Iš anksto sudarykite daiktų, kuriuos planuojate gabenti, sąrašą. Ne visi daiktai, kurie yra jūsų namuose, gali būti gabenami kartu su asmeniniais daiktais per didelį atstumą.
Išskirtinai asmeninio naudojimo daiktai, kuriuos patartina gabenti su savimi:
- Aviabilietai
- Automobilių raktai
- Mobilaus ryšio telefonai
- Finansiniai dokumentai
- Vedybų albumai
- Asmeninės video juostos, asmeniniai kompaktiniai diskai
- Nuotolinio valdymo pulteliai
- Akcijos ir obligacijos
- Juvelyriniai dirbiniai
- Šeimos fotografijos
- Grynieji pinigai
- Svarbūs mokykliniai ar studijų užrašai
- Medicinos kortelės
- Naujų namų dokumentai
- Gydytojų receptai
- Adresų knygelės
- Nešiojami kompiuteriai
- Čekių knygelės
- Automobilių registravimo dokumentai
- Svarbūs darbiniai dokumentai
- Draudimo polisai
- Baldų, seifų ir namų raktai
- Ir t.t.
Manoma, kad geriausia pradžia persikraustant – peržiūrėti turimus daiktus ir išrūšiuoti juos į 3 kategorijas – „pasilikti“, „parduoti“, „atiduoti“. Nėra jokio reikalo pervežti daiktus, kuriuos naujuose namuose imsite ir išmesite. Atsikratydami nereikalingais daiktais prieš kelionę, jūs tiesiog sutaupysite pinigų, nes nereiks mokėti krovikams už nereikalingų daiktų krovimą.
- Pradėkite pakuoti iš anksto. Yra svarbu įeiti į savo normalų tempą, neskubėti pakavimo metu ir supakuoti visus daiktus, kuriuos planavote gabenti. Pakuokite daiktus taip, kad naujoje vietoje būtų lengva juos išimti;
- Sunumeruokite kiekvieną pakuotę, užrašykite kas joje sudėtą ir iš kurios patalpos paimta. Sudarykite pakavimo sąrašą (sunumeruotų pakuočių sąrašas eilės tvarka ir kas jose sudėta);
- Sunkesnius daiktus dėkite į mažesnes dėžes, o lengvesnius ir didesnių gabaritų daiktus dėkite į didesnes dėžes. Taip išvengsite dėžių sugniuždymo ir plyšimo gabenimo metu;
- Pakuodami išnaudokite visą dėžių vidinį tūrį. Į tuščias erdves tarp daiktų patartina įkimšti popierių, kad gabenimo metu daiktai nesidaužytų vienas į kitą. Supakavę dėžę, pakelkite ją ir lengvai pakratykite. Jeigu išgirsite vienas į kitą besidaužančių daiktų garsą, papildomai pakamšykite popieriumi;
- Gerai užklijuokite su lipnia juosta visas atsidarančias dėžės dalis. Ypatingai gerai užklijuokite apačią. Apklijuokite su lipnia juostą visą dėžę per apačią ir viršų aplinkui;
- Indų pakavimas. Kiekvienas indų elementas (lėkštė, taurė, puodelis ir t.t.) turi būti atskirai įvyniojamas į minkštą popierių. Ant dėžes dugno padarykite „pagalvę“ iš suglamžyto popieriaus gniūžčių. Nedėkite lėkštes viena ant kitos, o dėkite stačias viena šalia kitos. Nedėkite lengvesnių ir trapių indų (taurės, stiklinės ir pan.) į dėžės apačią. Juos galima sudėti ant sunkesnių lėkščių. Prieš uždarant dėžę su indais, viršų perklokite popieriaus lakštais;
- Drabužiai, patalynė. Lengvesni drabužiai ir patalynė sudedami į vidutinio dydžio dėžes. Dėžių vidų perklokite popieriaus lakštais. Paltams, kailiniams, kostiumams, suknelėms gabenti naudokite specialias rūbines dėžes su skersiniu drabužių pakabinimui. Pakabinti drabužiai nesusiglamžys gabenimo metu. Ant šių dėžių dugno galite sudėti kitus smulkius ir lengvus daiktus, taip sumažinsite pakavimo sąnaudas;
- Iš visų baldų stalčių išimkite daiktus. Baldus pakuokite patikimai įvyniodami juos į burbulinę plėvelę. Ant baldų kampų patartina pritvirtinti gofro kartono gabalėlius arba įsigykite baldų kampų apsaugai skirtus elementus;
- Įrankiai ir vejapjovės. Išpilkite tepalus ir degalus iš motorinių įrankių ir vejapjovių. Apvyniokite juos burbuline plėvele. Rankinius įrankius pakuokite atskirai į mažesnes ir tvirtesnes dėžes;
- Motociklai. Motociklų degalų bakas turi būti beveik tuščias. Atjunkite akumuliatorių.
- Elektronika. Namų kino sistemos, stereo sistemos, televizoriai su plazmos ekranais ir panašiai – mes rekomenduojame, kad jie būtų pakuojami patyrusių pakuotojų. Geriausia būtų juos pakuoti į originalias gamintojo dėžes;
- Šviestuvai ir sietynai. Visų pirma pašalinkite lemputes. Šviestuvus galima pakuoti dėžėse kartu su patalyne arba suvynioti į burbulinę plėvelę ir įdėti į atskirą atitinkamo dydžio dėžutę. Jeigu sietynas susideda iš daug elementų, geriausia būtų jį išardyti ir kiekvieną elementą supakuoti atskirai.
- Vaistai. Įsitikinkite, kad vaistų pakuotės yra sandarios. Sudėkite jas į kelias mažas dėžutes, o paskui į bendrą dėžę. Kai kurie vaistai yra jautrūs temperatūros pokyčiams, todėl pasitarkite su vaistininku ar verta juos gabenti su kroviniu. Perkraustymo ekspertai rekomenduoja gabenti vaistus kartu su savimi.
- Mikrobanginės krosnelės. Išimkite iš vidaus visus nepritvirtintus elementus ir supakuokite juos atskirai. Ant durelių stiklo užklijuokite lipnią juostą X raidės pavidalu, tai apsaugos stiklines dureles nuo sudužimo. Krosnelę įvyniokite į burbulinę plėvelę ir įdėkite į atskirą dėžę. Geriausiai būtų panaudoti originalią gamintojo dėžę, jeigu jos neišmetėte.
- Dūžtantys daiktai. Stikliniai stalviršiai, stiklinės lentynos, veidrodžiai, didelės vazos, paveikslai ir panašiai turėtų būti pakuojami į specialiai pagamintas medines dėžes dar apvyniojant juos minkšta medžiaga. Kitu atveju juos galima pakuoti naudojant storą (mažiausiai 5 sluoksnių) gofro kartoną.
- Laidai, atjungti nuo elektronikos prietaisų, televizorių, stereo sistemų ir t.t., turi būti pakuojami į vieną dėžę;
- Kompiuteriai. Kompiuterinę įrangą geriausia yra pakuoti į originalią gamintojo pakuotę. Kitu atveju reikia naudoti atitinkamo dydžio dėžes iš tvirto gofro kartono. Apvyniokite storai burbuline plėvele, dėžės dugne padarykite „pagalvę“, o tuščias ertmes tarp dėžės sienelių apkamšykite minkštomis medžiagomis;
- Kilimai. Patikėkite juos suvynioti ir supakuoti kraustytojams;
- Šaldytuvai, šaldikliai. Išjunkite iš elektros tinklo, atidarykite visas dureles ir leiskite visiškai ištirpti ledui. Po ledo ištirpimo kelias valandas vėdinkite atidarius dureles. Išimkite lentynėles ir kitus viduje esančius nepritvirtintus daiktus, supakuokite juos atskirai.
- Dujinės, elektrinės viryklės. Atjunkite dujines virykles nuo dujų tiekimo vamzdžių prieš tai įsitikinę, kad dujų tiekimas yra sustabdytas. Atjunkite elektrines virykles nuo elektros tinklo. Jeigu yra įmanoma nuimkite elektrinių viryklių kaitinimo elementų blokus ir juos supakuokite atskirai;
- Skalbyklės, džiovyklės, indų plovyklės. Atjunkite nuo elektros tinklo ir vandens tiekimo vamzdžių prieš tai užblokavus vandens tiekimą iš vamzdžių. Išpilkite likusį vandenį per tam tikslui įrengtas angas.
Pavojingos medžiagos:
- Degtukai
- Žibalas
- Benzinas
- Propanas
- Fejerverkai
- Anglis
- Ginklai ir šaudmenys
- Lempų alyva
- Ugnies gesintuvai
- Aerozoliai
- Tirpikliai
- Amoniakas
- Propano balionai
- Nagų lako valikliai
- Skystas baliklis
- Dažai (latekso ir alyviniai)
- Dažų skiedikliai
- Akumuliatoriai (automobilių ir buitiniai)
- Aktyvios cheminės medžiagos (santechnikos, baseinų valymui ir panašiai)
- Variklių alyva
- Trašos
- Pesticidai
- Nuodai (graužikų, piktžolių naikinimui ir panašiai)
- Ir t.t.
Išskirtinai asmeninio naudojimo daiktai, kuriuos patartina gabenti su savimi:
- Aviabilietai
- Automobilių raktai
- Mobilaus ryšio telefonai
- Finansiniai dokumentai
- Vedybų albumai
- Asmeninės video juostos, asmeniniai kompaktiniai diskai
- Nuotolinio valdymo pulteliai
- Akcijos ir obligacijos
- Juvelyriniai dirbiniai
- Šeimos fotografijos
- Grynieji pinigai
- Svarbūs mokykliniai ar studijų užrašai
- Medicinos kortelės
- Naujų namų dokumentai
- Gydytojų receptai
- Adresų knygelės
- Nešiojami kompiuteriai
- Čekių knygelės
- Automobulių registravimo dokumentai
- Svarbūs darbiniai dokumentai
- Draudimo polisai
- Baldų, seifų ir namų raktai
- Ir t.t.
Ypatingą dėmesį atkreipti į šių daiktų gabenimą:
Alkoholis, tabako gaminiai
Vertingi meno kūriniai ir antikvariatas, kurių amžius yra daugiau nei 50 metų (reikalingas leidimas iš Kultūros ministerijos juos išvežti)